+48 575-357-503
VIVAX

Zatrudnienie

Poznaj co oferujmy dla osób chętnych podjęcia pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech

zatrudnienie praca w niemczech

VIVAX od lat pomaga rodzinom, w których rodzice bądź dziadkowie dotknięci chorobą potrzebują już stałej opieki. Rozumiemy doskonale, że ludzie wchodzący w jesień życia, pragną spędzić ten czas w zaciszu własnego domu, w którym spędzili swoje całe życie i z którym wiążą swe najpiękniejsze wspomnienia. Z tego względu proponujemy alternatywne rozwiązanie do domów opieki, a mianowicie opiekę wraz z zakwaterowaniem u podopiecznego.

Jesteśmy firmą bezpośrednio zatrudniającą opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Nasz zespół składa się z doświadczonych i kompetentnych rekruterów oraz konsultantów, dla których istotne jest świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Oferujemy:

VIVAX zatrudnia swoich opiekunów w oparciu o polską umowę zlecenie. Oferujemy ubezpieczenie społeczne opłacone w niemieckiej kasie chorych, co umożliwia opiekunom korzystanie z opieki medycznej za granicą.

Osoby zatrudnione przez VIVAX nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Transport do podopiecznego organizowany jest przez firmę i opłacony przez rodzinę. Rodzina zapewnia również darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Dobierając oferty pracy bierzemy pod uwagę indywidualne oczekiwania opiekunów.

Wymagamy:

Jednym z głównych kryteriów w naszej firmie jest znajomość języka niemieckiego przynajmniej w stopniu podstawowym. Mile widziane jest również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi bądź niepełnosprawnymi. Oczekujemy gotowości do wyjazdu delegacyjnego na okres minimum 6 tygodni.

Osoba, która jest zainteresowana pracą w charakterze opiekuna seniorów powinna być osobą empatyczną, która chętnie niesie pomoc innym.

Wynagrodzenie:

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Na wysokość zlecenia składają się: doświadczenie w branży (mile widziane referencje), znajomość języka niemieckiego, dodatkowe kwalifikacje (np. czynne prawo jazdy) oraz stan podopiecznego.

W dni świąteczne jak: Wielkanoc, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok obowiązuje podwójna dniówka, bądź ustalona wcześniej stawka.

Obowiązki opiekuna:

Do podstawowych obowiązków opiekuna należy przede wszystkim pomaganie podopiecznemu w codziennych czynnościach jak: ubieranie się, spożywanie posiłków, czy też dbanie o higienę osobistą. Ponadto opiekun:

  • pomaga w prowadzeniu domu (sprzątanie, pranie, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków itp.),
  • pomaga dostosowywać się do zaleceń lekarza (przyjmowanie leków, przestrzeganie diety oraz terminów wizyt u lekarza),
  • otrzymuje towarzystwa podopiecznemu i towarzyszy mu podczas spacerów oraz wyjazdów.
  • nie posiada uprawnień medycznych, więc wszystkie czynności medyczne wykonywane są przez wykwalifikowane służby.